dotterbolag

Sylog Väst är Sylogs kontor i Göteborg. Kontoret ligger på Theres Svenssonsgata 10 på Lindholmen


VD Therese Hansson-Rosenqvist
E-post therese.hansson-rosenqvist@sylog.se
Telefon 0733 56 52 48


 


Konsultchef och säljansvarig
Peter Åsberg
E-post peter.asberg@sylog.se
Telefon 072 450 32 62

Sylog Öst är Sylogs kontor i Linköping, vi täcker stor del av Östergötland och kontoret ligger på Teknikringen 10 i Mjärdevi Science Center.


VD Fredrik Landberg
E-post fredrik.landberg@sylog.se
Telefon 0733 64 01 00


Kontorsansvarig Gagga S Westin
E-post gagga.westin@sylog.se
Telefon 0733 66 45 00

YABS - Young Aces By Sylog
Vår vision är att samla Sveriges skarpaste nya ingenjörer under samma tak. Vi bygger för framtiden och utvecklar framtidens konsulter och ledare inom teknik och IT
www.yabs.se


VD Anders Florén

E-post anders.floren@yabs.se
Telefon 070 738 75 85


Konsultchef Sahib Abbas

E-post sahib.abbas@yabs.se
Telefon 0739 83 94 41

iWise är ett dotterbolag til Sylog som levererar spetskompetens till högteknologiska utvecklings-projekt. Konsulterna på iWise har i genomsnitt mer än 10 års relevant erfarenhet av system-utveckling och projektledning

www.iwise.se


VD Håkan Jacobsson
E-post hakan.jacobsson@iwise.se
Telefon 070 423 99 23

Profinder - din personliga konsultmäklare - En kontakt mindre krångel. Vi erbjuder ett helhetsansvar inom konsult-försörjning och förmedlning av specalister inom en mängd olika områden
www.profinder.se

Kontaktperson Camilla Hjelm
E-post camilla.hjelm@profinder.se
Telefon 070 985 22 75

Sylog EPIC är ett dotterbolag till Sylog med inriktning
mot web och modern systemutveckling
www.epic.se



VD Lars Hansson
E-post lars.hansson@sylog.se

Telefon 070 420 01 90

South Pole Consulting är Sveriges ledande konsulter inom utveckling av inbyggda system med Linux som bas
www.southpoleconsulting.se

Kontaktperson Crister Nilsson
E-post crister.nilsson@sylog.se
Telefon 070 785 82 37

Atero är baserade i Linköping och är sedan 2016 en del av Sylog. Atero erbjuder avancerade konsulttjänster inom mjukvaru- och systemuveckling.
www.atero.se

VD Klaus Tindholm
E-post klaus.tindholm@atero.se
Telefon 070 989 00 54